Petrovy příběhy díky literárním soutěžím vyšly knižně a časopisecky.

Viděli jste někdy v lese na stromě takovou zvláštní velkou bouli? Petra Valáška, absolventa mého kurzu tvůrčího psaní, inspirovala k vymyšlení dřevěda, entity, která já pánem lesa. Svoji humornou fantasy povídku s názvem Dřevěd poslal do literární soutěže Vidoucí 2021.

Vidoucí patří mezi velké soutěže, v jedné kategorii tam soutěžilo dalších 104 děl. Petr získal druhé místo a v letošním květnovém čísle jeho povídku otiskl časopis Pevnost.

Petr s povídkou získal 2. místo v literární soutěži Vidoucí.

Petrovu povídku doprovází celostránková ilustrace od Žanety Kortusové.

Úspěch v konkurenci více než 500 povídek

Petr zabodoval i ve Velké povídkové soutěži pořádané Knihami Dobrovský. Do druhého ročníku soutěže v roce 2021 autoři posílali práce s tématem Můj první polibek.

V konkurenci více než 500 povídek, porota vybrala tu Petrovu mezi dvacet vítězných textů. Díky tomu jeho historický příběh s názvem Královecké mosty vyšel v knižním sborníku Můj první polibek, který je k dostání v knihkupectvích.

V antologii najdete různorodé povídky na téma Můj první polibek.

Petrova povídka se odehrává v dnešním Kaliningradu.

Antologie má na Databázi knih pozitivní recenze a tato čtenářka dokonce zmiňuje Královecké mosty jako jednu ze svých oblíbených povídek.

Knihy Dobrovský vydaly jednotlivé povídky i jako samostatné e-knihy. Proto si můžete povídku Královecké mosty stáhnout i samostatně a zdarma. Jen musíte být na e-shopu přihlášení.

Petrovu povídku si stáhnete zdarma.

Přečtěte si jeho absolventskou povídku

Další Petrovým povedeným textem je fantasy povídka Až vykoukne duha. Napsal ji v rámci kurzu tvůrčího psaní a vyšla v absolventském sborníku.

Je o brněnském leprikónovi Paddym. Ten musí vždycky, když se nad městem objeví duha, na její konec položit hrnec zlata. Jenže Paddy má problém – hrnec zlata prohrál v kartách.

Povídka je moc fajn a určitě ji doporučuji k přečtení.

Další Petrovy texty najdete na jeho blogu.

Související články:

Absolventovi tvůrčího psaní vyšla povídka v časopise XB-1