Žena se sovou

Moje povídka o šotcích vyjde v antologii Žena se sovou.

Doplníte barvy, restartujete tiskárnu, zkontrolujete zapojení a přesto ten krám netiskne! Z neustálých bojů s tiskárnou jsem už byla zoufalá. Co víc udělat, aby fungovala? Musím snad přinést obětiny tiskařským šotkům?

Právě z tohoto momentu se zrodil nápad na povídku. Co když šotci nejsou zlomyslné potvory a všechno je ještě jinak?

Přesně o tom píšu v povídce U Gutenberga!, která vyjde na začátku léta v povídkové knize Žena se sovou.

Stručně o Ženě se sovou

Kniha je součástí série 4 povídkových antologií. Žena se lvem vyšla loni na podzim, nyní následuje Žena se sovou. Dále v nakladatelství Fortna připravují Ženu s drakem a Ženu s labutí. Knížky spojuje stejný vizuální formát, ale můžete je číst naprosto samostatně. Obsahově na sebe jednotlivé díly nenavazují.

V antologii najdete například povídky od:

  • Ludmily Vaňkové (žijící legendy a autorky několika desítek převážně historických románů),
  • Františky Vrbenské (známá autorky fantastiky),
  • Jany Rečkové (oceňované povídkářky a autorky mnoha románů),
  • Věry Mertlíkové (vítězky několika prestižních literárních soutěží).
autorky

Všechny autorky zastoupené v Ženě se sovou.

5 důvodů,  proč číst Ženu se sovou

1. Povídky jsou skvělé, když máte málo času

Stejně jako většina z vás mám nejraději romány. Ale někdy na ně nemám čas. Nemůžu si dovolit začíst se a skončit s krví podlitýma očima ve tři ráno. V takových chvílích ráda sahám po povídkách. Užiju si poutavý děj, odreaguju se a stále mi ještě zbývá čas na ostatní povinnosti.

V Ženě se sovou najdete 13 povídek v různých žánrech fantastiky. Na kratší čtení je to ideální kombinace.

Žena se sovou

Celá obálka Ženy se sovou.

2. Získáte kvalitní čtení

Editorky Zuzana Hloušková a Františka Vrbenská nastavily v celé sérii velmi vysokou laťku. To, že se jim to skutečně povedlo, potvrzuje kladné hodnocení prvního dílu. Ten byl nominovaný na cenu Akademie SFFH za rok 2016 hned ve 3 kategoriích a kniha zaujala i recenzenty.

Nebudu nic tajit a rovnou vám přiznám, že jsem byl spokojen. (…) Dobrou půlku povídek ze sbírky bych zařadil do kategorie „výjimečné“ a dal jim rovnou velkou jedničku.

Marek Dvořák, recenze pro Fantasy Planet

„Každá povídka má ve sbírce své místo a i svůj přínos. Všechny spisovatelky dokazují, že mají co říct a vyjevují to svým osobitým způsobem.“

Petra Mandelíčková, recenze pro Sarden

3. Rychle si uděláte přehled

Povídková sbírka je jako talíř plný jednohubek. Všechny ochutnáte a zjistíte, které nejlépe sednou vašemu vkusu. Pak už stačí vyhledat konkrétního kuchaře a nechat si od něj naservírovat celý pokrm – román.

Proto je Žena se sovou ideální, pokud se poohlížíte po nových autorech nebo se chcete zorientovat na domácí fantastické scéně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První z antologií se jmenuje Žena se lvem. Knihy na sebe nenavazují a dají se číst samostatně.

4. Podpoříte české a slovenské spisovatele

Když jdu do obchodu, často si čtu etikety a dívám se na výrobce. Pokud je to možné, většinou sáhnu po českém výrobku. Vím, že dost známých to má podobně, tak proč podporu domácích produktů nepřenést i na knihy?

Pokud jste někde slyšeli, že čeští spisovatelé jsou horší než ti zahraniční, je to mýtus. Pouze nemají tak velkou reklamu a hollywoodské filmy v zádech.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Každou povídku uvozuje ilustrace a medailonek autorky.

5. Získáte knihu, která bude ozdobou vaší knihovny

Nad Ženou se sovou zaplesá srdce každého milovníka knih. Antologie je v kvalitní pevné vazbě a má krásnou obálku od výtvarnice Jany Maffet Šouflové.

Zajímavý doplněk tvoří výkladové karty. Každá karta tematicky představuje jednu povídku a ilustrace vychází ze skutečné podoby konkrétní autorky. Pokud budete mít všechny 4 knihy, získáte celou sadu 52 karet.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Součástí každé knihy je 13 výkladových karet inspirovaných povídkami.

Kde knihu seženete

Nejlepší cestou je předplatit si antologii přímo u nakladatelství Fortna. Tištěnou knihu (300 Kč) nebo e-book (144 Kč) získáte za lepší cenu než později v knihkupectvích. A až Žena se sovou na začátku letošního léta vyjde, dostanete ji rovnou do schránky.

Kromě toho si můžete vybrat z několika balíčků, které kromě Ženy se sovou obsahují i další věci, které do předplatitelské kampaně věnovaly autorky. Jsou to například:

  • stylové záložky,
  • přívěsky se sovou,
  • ručně malované hedvábné kravaty,
  • knihy.

Stačí si jen vybrat, co se vám bude zamlouvat nejvíc.

Koumáci v akci

Máte doma školáka? Pořiďte si Ženu se sovou v balíčků s komiksem, který jsem napsala.

Dejte Ženě se sovou šanci

Pamatujete ještě na můj příběh o potížích s tiskárnou? Naštěstí má dobrý konec. Koupili jsme jiný model a tamní šotci už žádnou neplechu nedělají. Asi se nechali inspirovat mojí povídkou a začali sekat latinu. 😀

Věřím, že i příběh Ženy se sovou bude mít dobrý konec. Že si ji najde velké množství čtenářů, kteří si čtení patřičně užijí.

Přispějte k dobrému konci i vyPředplaťte si nyní knížku a dejte textům uvnitř šanci.