Seznamte se s Corleonovými, nejmocnější mafiánskou famílií v New Yorku.

Jednou měsíčně v e-mailovém klubu pro knihomoly doporučuji knihy, které mě nadchly, a občas pošlu i vlastní povídku a zajímavosti z mojí tvorby.  Níže najdete celý text sedmého dílu, který původně vyšel 22. července 2020. ⬇️


Ahoj knihomolové,

dnes vás vezmu do New Yorku na jednu svatbu. Ale není to jen tak ledajaká svatba. Píše se rok 1945 a právě se vdává Connie Corleonová. Její otec stojí v čele nejmocnější mafiánské rodiny tehdejší doby.

Na oslavě se schází celá famílie včetně tří bratrů nevěsty – vznětlivého Sonnyho, tichého Freddyho a nejmladšího Michaela, který nechce mít s rodinným byznysem nic společného.

Svatba je velkolepá, Corleonovi si to mohou dovolit. Jejich rodina je na vrcholu a z nelegálních sázkových her jim plyne velké bohatství. Na výplatní listině mají kromě bookmakerů a řadových pistolníků i policisty, soudce a politiky. Navíc don Corleone dostane nabídku vstoupit do velmi výnosného obchodu s narkotiky.

Jenže jeho rozhodnutí se protistraně nelíbí a po dlouhém období klidu začíná válka mezi sicilskými mafiány.

Hrdinové se pohybují v paralelním světě, kde zákony platí jen pro ty, kdo nemají dost peněz nebo známostí. Corleonovi by pro rodinu a přátele udělali cokoliv, ale se zrádci nemají slitování.

Uhájí své postavení, nebo je ostatní famílie rozdrtí? A který ze synů se stane donovým nástupcem?

Kultovní román Kmotr od Maria Puza jsem četla před lety na jednom táboře a nemohla se od něj odtrhnout. Letos jsem si příběh pro jistotu přečetla znovu. A můžu říct, že je pořád tak skvělý. Za mě je to ideální čtení na dovolenou.

Pokud vás zajímá, co na knihu říkají další čtenáři, mrkněte na jejich hodnocení.

Červenec 2020: co je nového

🔹 Sci-fi/mysteriózní audiopovídka volně k poslechu

Michal Sirotek píše fantasy a sci-fi.

Máte rádi audio příběhy? Poslechněte si sci-fi/mysteriózní povídku Chřtán od Michala Sirotka. Pašeračka Anna přistává v opuštěné kolonii, kterou před 70 lety postihla nevysvětlitelná katastrofa. Od té doby se tam dějí zvláštní jevy, které obrací realitu naruby.

Povídku si zdarma poslechnete na Youtube (je rozdělená do 5 kapitol).

Michal není žádný zelenáč, jeho povídky se umístily ve spoustě soutěží a vychází i časopisecky.

Některé z nich si můžete přečíst na autorově webu, novinky najdete na jeho Facebooku.

🔹 Nemáš válečné lodě? Nevadí, použij dobytek

Dělám si rešerši k novému fantasy příběhu, který se hodně odehrává na moři. Jenže mojí největší zkušeností s loděmi jsou pramice na Vranovské přehradě. 😅 Takže jsem si z knihovny půjčila kupu knížek, abych si nastudovala historická plavidla. Našla jsem spoustu zajímavostí, ale nejvíc mě nadchla ta následující.

Římané se v začátcích svého státu rozhodli, že obsadí Sicílii. Měli skvělou armádu, ale zatím žádné loďstvo. Takže postavili velké pramice, opatřili je lopatkovými koly poháněných pomocí žentourů a do nich zapřažených volů. V noci převezli legie na Sicílii a porazili překvapenou kartaginskou a syrakuskou armádu. Kdyby něco takového vymysleli dnes, určitě dostanou cenu za inovaci roku!

🔹 Přesuňte si knižní e-maily do Primární pošty 📩

Máte Gmail a chodí vám moje e-maily do složky Promoakce? Stačí, když ve výpisu zpráv kliknete na e-mail a přetáhnete ho na kartu Primární (videonávod). Příští měsíc vám knihomolský e-mail přijde ho hlavní složky a už se nestane, že vám zapadne mezi reklamními newslettery.

Pokud používáte Seznam nebo Centrum, velice podobně si moje e-maily přesunete ze složky Hromadné do složky Doručené (videonávod).

Začněte také odebírat klub pro knihomoly

Přečetla jsem stovky knih. Vím, že času na čtení není nikdy dost, a proto u mě nenajdete žádné recenze na špatné nebo průměrné knihy.

Vybírám jen ty nejlepší, které mě chytily za srdce a nadšeně na ně vzpomínám i po letech. Jednou měsíčně vám tyto literární klenoty doporučuji v e-mailovém klubu pro knihomoly.

Podívejte se, jaké další knihy jsem už v e-mailovém klubu doporučovala a přihlaste se k odběru, abyste nezmeškali nové tipy. (Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.)