Zábavné příběhy svérázného polského exorcisty.

Jednou měsíčně v e-mailovém klubu pro knihomoly doporučuji knihy, které mě nadchly, a občas pošlu i vlastní povídku a zajímavosti z mojí tvorby.  Níže najdete celý text osmého dílu, který původně vyšel 22. srpna 2020. ⬇️


Ahoj knihomolové,

toho nasupeného dědu na obálce byste asi naživo potkat nechtěli, že? Ale věřte, že knižní setkání s tímto hrdinou je velká zábava.

Jakub Vandrovec se živí jako amatérský exorcista. Ačkoliv vypadá jako vesnický buran, který neumí do pěti napočítat, v boji s nadpřirozenými silami nemá konkurenci. A někdy si ho dokonce na obzvlášť těžkou práci najímá i církev.

Jakub žije na samotě poblíž polských Vojslavic, je mu přes osmdesát a do školy chodil ještě za cara – tedy předtím, než školní budovu zapálil. Je bývalým partyzánem, který má pifku jak na nacisty, tak komunisty.

Všude chodí v gumácích a vždy má po ruce brzdové lanko. Ne že by byl vášnivý cyklista, ale rád pytlačí a takový pečený pejsek k večeři je přece ta největší mňamka.

A ještě raději pije a pálí vysokoprocentní domácí kořalku. Což je ovšem nelegální, takže jeho největšími nepřáteli nakonec nejsou duchové, vodníci a jiná škodná, ale místní muži zákona.

Svou svérázností mě Kroniky Jakuba Vandrovce od Andrzeje Pilipiuka okouzlily a na akčního staříka si pamatuji i po letech. Pokud po knize sáhnete, čeká vás sbírka fantasy povídek, které se většinou odehrávají v Polsku devadesátých let. Místy jsou dost ulítlé a já jsem se u nich pořádně nasmála.

Srpen 2020: co je nového

🔹 Seznam 50 knih se silným příběhem ✍️

Pamatujete, jak jsem v květnu doporučovala knihu Tisíc planoucích sluncí? Pokud máte rádi podobně silné příběhy, podívejte se na můj seznam 50 skvělých knih se silným příběhem. Některé z nich určitě znáte, o jiných dost možná uslyšíte poprvé.

🔹 Jakou českou knihu byste mi doporučili?

Ráda bych si přečetla pár skvělých knih od českých autorů. Doporučíte mi své oblíbené? Na žánru nezáleží. 🙂

Pokud vás napadla konkrétní kniha, určitě mi dejte vědět, budu moc ráda. Stačí, když mi odepíšete na tento e-mail.

Jestli se sejde více tipů, možná z nich vytvořím podobný seznam jako z knih se silným příběhem, aby se mohli inspirovat i ostatní.

Začněte také odebírat klub pro knihomoly

Přečetla jsem stovky knih. Vím, že času na čtení není nikdy dost, a proto u mě nenajdete žádné recenze na špatné nebo průměrné knihy.

Vybírám jen ty nejlepší, které mě chytily za srdce a nadšeně na ně vzpomínám i po letech. Jednou měsíčně vám tyto literární klenoty doporučuji v e-mailovém klubu pro knihomoly.

Podívejte se, jaké další knihy jsem už v e-mailovém klubu doporučovala a přihlaste se k odběru, abyste nezmeškali nové tipy. (Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.)