Nejoriginálnější fantasy série, kterou jsem četla za poslední 3 roky.

Jednou měsíčně v e-mailovém klubu pro knihomoly doporučuji knihy, které mě nadchly, a občas pošlu i vlastní povídku a zajímavosti z mojí tvorby.  Níže najdete celý text šestého dílu, který původně vyšel 22. června 2020. ⬇️


Ahoj knihomolové,

ve většině fantasy příběhů se objevují králové, čarodějové, elfové a trpaslíci. Od těch si dáme dneska pauzu. Robert Jackson Bennet totiž vymyslel úplně jiný „fantasy“ svět, který zpracoval do trilogie Božská města. Jeho originální prostředí v kombinaci s napínavým příběhem mě úplně vtáhlo.

Představte si kontinent, na kterém vládne 6 božstev. Na rozdíl od bohů, které známe z mytologie, nemají žádné společné předky a jejich původ je zahalený tajemstvím.

Jednoho dne se spojí a jejich následovníci zotročí obyvatelstvo Saypurských ostrovů. Saypuřané nemají žádné bohy, kteří by je chránili, a tak se musí podvolit.

Ale nic není navždy. Po dlouhých staletích útlaku se Saypuřanům podaří bohy zabít. Bez jejich ochrany jsou kontinentálci bezbranní a nedokáží vzdorovat invazi ze Saypuru.

Děj prvního dílu s názvem Město schodů začíná osmdesát let po okupaci kontinentu. Do města Bulikov přijíždí saypurská tajná agentka Shara Komaydová, aby vyšetřila vraždu významného učence. Po čem pátral v tajném skladišti, kde jsou uložené artefakty z božských dob? A jak je možné, že některé z nich ještě fungují, když jsou jejich božští tvůrci po smrti?

Shara rozjíždí nebezpečné pátraní, ve kterém jí pomáhá rváč Sigrud a válečná veteránka Turyin. Tato trojice provádí čtenáře celou trilogií a každá postava je hlavním hrdinou v jedné z knih.

První díl mě zaujal natolik, že jsem chtěla vědět, jak to bude s hrdiny dál. A dobře jsem udělala: druhý díl Město mečů a třetí díl Město zázraků byly ještě o level lepší než ten první a nemohla jsem se od nich odtrhnout. Pod napínavým příběhem navíc leží spousta zajímavých otázek, které vybízí k zamyšlení –  třeba jestli je kontinent opravdu ten „zlý“ a Saypur ten „hodný“.

Červen 2020: co je nového

🔹 Studentce vyšla kniha in memoriam

Kniha obsahuje kratší texty od absolventky mého kurzu tvůrčího psaní.

Anitě Trubákové, absolventce mého kurzu tvůrčího psaní, vyšla kniha. Je mi nesmírně líto, že je to in memoriam. Jak jsem se dozvěděla od její maminky, Anita před 2 lety zemřela.

Její rodina nyní zařídila vydání Anitiných textů v knize An – bytost andělská. Najdete mezi nimi třeba i povídku, kterou napsala právě v kurzu, kterého se účastnila na jaře 2016.

Pokud byste měli o knihu zájem, seženete ji u nakladatelství Lynx. Na webových stránkách není e-shop, kniha se objednává u nakladatele na jeho e-mailu nakladatellynx@centrum.cz. Je to trochu komplikované, ale pan Pachta je velmi vstřícný a dá se s ním dobře domluvit, jak jsem si sama vyzkoušela.

🔹 Doporučte e-mailový klub dalším knihomolům 📚

E-mailový klub má za sebou první půl rok a musím říct, že mě jeho tvorba moc baví. A zdá se, že vás taky – zatím se totiž žádný knihomol z odběru neodhlásil. 🙂

Pokud máte ve svém okolí nadšeného čtenáře, kterému by se mohl e-mailový klub taky líbit, budu moc ráda, když mu o něm řeknete, nebo třeba klub doporučíte svým přátelům a followerům na sociálních sítích.

Noví zájemci se do klubu snadno přihlásí na této stránce. Moc mě potěší, když se o knižních e-mailech dozví i další lidé. Díky za pomoc!

Začněte také odebírat klub pro knihomoly

Přečetla jsem stovky knih. Vím, že času na čtení není nikdy dost, a proto u mě nenajdete žádné recenze na špatné nebo průměrné knihy.

Vybírám jen ty nejlepší, které mě chytily za srdce a nadšeně na ně vzpomínám i po letech. Jednou měsíčně vám tyto literární klenoty doporučuji v e-mailovém klubu pro knihomoly.

Podívejte se, jaké další knihy jsem už v e-mailovém klubu doporučovala a přihlaste se k odběru, abyste nezmeškali nové tipy. (Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.)