Včera jsem byla v Praze na CONiáši (setkání fanoušků fantastiky) a tady je pár snímků.

clarke

Hledala jsem něco vhodného na cestu do vlaku, ale na čtení mám přichystané jen samé bichle. Nakonec zvítězil archivní Clarke, který se svým rozměrem akorát hodí do kabelky. Jde o výbor povídek jednoho ze tří otců klasické sci-fi a rozhodně je moc dobré čtení.

knihovna

Pohled do předsálí, kde se konaly doprovodné akce. Mohli jste si koupit nebo vyměnit knížky a zahrát si deskové hry.

diskuze

Panelová diskuze o audioknihách. Druhý zleva Vojta z Knižního kukátka, vedle něj autorka Mycelia Vilma Kadlečková.

Jak jsem se zmiňovala už v předchozím článku, těšila jsem se na přednášku Ondřeje Neffa, která měla být podle anotace na facebooku o slepých uličkách v příběhu, ale nakonec byla o Vernovi a nové Neffově knize. Také to bylo zajímavé, ale čekala jsem něco jiného.

sloup

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Známý sloup z knih v městské knihovně v Praze, kde se akce konala. Viděla jsem ho už kdysi dávno, když jsem byla v Praze na návštěvě u příbuzných a teta šla vrátit knížky. Moc se mě tehdy zaujal a to platí i dnes.

medek

Na akci nakladatelé křtili dvě audio knihy. Já si hned koupila Stín modrého býka a mám i podpis od jednoho z autorů Leonarda Medka. Román jsem už před lety četla a moc se mi líbil. Ráno jsem začala poslouchat audio verzi.

Děj se odehrává v Čechách za doby římské říše a autoři proto logicky používají keltské místopisné názvy. V knize je jejich seznam, takže si čtenář může vyhledat, jak se místo jmenuje dnes. To mi zatím ve zvukové verzi chybí. Pamatuji si třeba, že Gabreta je Šumava, ale ostatní názvy už nedokážu zařadit.