O tvůrčím psaní a literárních soutěžích

Jak získat plus u administrátora literární soutěže

Plus literární soutěže

Pilně pracuji na vyhodnocení soutěže, do které jste poslali ohromujících 46 komiksů. A přišla jsem při tom na jednu drobnou věc, kterou doopravdy potěšíte každého administrátora literární soutěže. Je to správně nazvaný soubor se soutěžním příspěvkem.

Možná si říkáte, že je to trivialita, která napadne každého…. Nenapadne.

Do této soutěže poslalo příspěvek 27 autorů a jen 3 z nich měli dobrý název souboru. A co je v takovém názvu? Vaše jméno.

Špatný název versus dobrý název

Vzpomínáte na spisovatelský komiks, který jsem připravila na ukázku? Použiji ho v následujícím příkladu:

Strip1.doc – Z tohoto názvu administrátor neví opravdu nic.

Spisovatel-dluhy.doc – Název je už konkrétnější, ale přesto není ideální. Co kdyby i někdo jiný napsal komiks na podobné téma? Zrovna v této soutěži se to několikrát stalo.

Katerina_foltankova.doc – Ideální název by klidně mohl vypadat třeba takto. Vaše jméno je unikátní a obvykle se v soutěži nesejde víc lidí s úplně stejným jménem.

Stokrát nic umořilo vola

Pokud máte soubor pojmenovaný příliš obecně, administrátor ho musí při ukládání přejmenovat, aby měl ve složce pořádek. Sice to zabere jen chvilku, ale když stahujete 46 příspěvků, dvakrát šťastní z toho nejste.

Je to jen detail. I když máte soubor pojmenovaný Strip1.doc, na hodnocení to vliv nemá. Stejné je to i v ostatních soutěžích. Já však svým studentům na kurzech tvůrčího psaní doporučuji, aby dbali i na drobnosti.

Dobrý první dojem ještě nikdy nic nezkazil.

A teď jsem si v tom množství na vlastní kůži vyzkoušela, jak mi pomohlo, když někdo soubor správně nazval a já ho mohla rychle uložit.

EDIT: Pokud pravidla vyžadují zaslání příspěvku anonymně, tak samozřejmě do názvu souboru nepíšete své jméno. 🙂 V takovém případě tam napište název díla.

Zvyšte své šance na výhru. Přihlaste se do online kurzu tvůrčího psaní Jak napsat povídku do literární soutěže. Přímo v kurzu napíšete vyladěnou povídku, kterou pošlete do literární soutěže.

Související články:

Velký přehled literárních soutěží

Nejlepší básně o spisovatelích (výsledky vánoční soutěže 2015)

 

2 komentáře

  1. Ludmila

    Zdravím Vás, chápu, proč jste to takto dopsala, ale má to jeden problém a to v okamžiku, kdy má být soutěž anonymní. To by mi asi administrátor nepoděkoval. Tedy pokud mají být informace někde úplně mimo. Ono nikdy nevíte, jestli administrátor je zároveň i jeden z posuzujících, či nikoli. Spíše bych tam asi dala název. Ale je to pouze můj názor. Mohu se mýlit.

    • Katka

      Zdravím Ludmilo, máte samozřejmě pravdu, pokud je soutěž anonymní, nedává smysl uvádět v názvu souboru své jméno. Tuto skutečnost zmiňuji v závěru článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2024 Literární alchymie

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑