Začala jsem brečet na straně 3 a plynule pokračovala až do konce.

Jednou měsíčně v e-mailovém klubu pro knihomoly doporučuji knihy, které mě nadchly, a občas pošlu i vlastní povídku a zajímavosti z mojí tvorby.  Níže najdete celý text pátého dílu, který původně vyšel 22. května 2020. ⬇️


Ahoj knihomolové,

dnes vám chci představit knihu, která ve mně vyvolala opravdu hodně emocí. Upřímně – skoro celou jsem ji probrečela. Ale to vůbec není na škodu – pokud ve mně román vyvolá tak silné pocity, je to pro mě znamení, že je opravdu dobrý.

Kniha se jmenuje Tisíce planoucích sluncí a napsal ji autor světových bestsellerů Khaled Hosseini. Děj začíná v Afghánistánu v sedmdesátých letech.

Sledujeme příběh patnáctileté Marjam, která trpí stigmatem nemanželského dítěte, musí se vdát za neznámého muže a odejít s ním do dalekého Kábulu.

Spolu s Marjam vidíme, jak se střídají režimy, jak nastupuje Talibán a jak to vše ovlivňuje život obyčejných lidí, hlavně afghánských žen. Kromě neuvěřitelně silného příběhu se mi na románu líbilo, že mě seznámil se zhruba čtyřmi desetiletími moderní afghánské historie. To na první pohled nezní moc cool, ale bylo to opravdu zajímavé.

Tisíce planoucích sluncí není odpočinková četba. Tedy – čte se jedním dechem, ale není to typ knihy, u které bych relaxovala na koupališti. Doporučuji, pokud máte zrovna chuť na syrový příběh bez příkras.

Květen 2020: co je nového

🔹Navzdory koronaviru je tady čerstvá dávka fantasy

Fantasy Prokletá věž je druhou knihou Michaely Merglové.

S Míšou Merglovou jsem se seznámila na jedné literární akci. Mám moc ráda její povídky – a nejsem sama – Míša se s nimi často umísťuje v literárních soutěžích.

Loni vydala svou prvotinu Píseň oceli. Ta se velmi líbila jak recenzentům, tak čtenářům, což je kombinace, po které touží každý spisovatel. 🙂

A navzdory koronaviru a všeobecnému odsouvání vydávání nových knih jí právě teď vychází druhý fantasy román Prokletá věž.

Hlavní hrdinkou je Lovka, členka zločinecké bandy. Ve městě začíná být příliš horko a je čas zmizet. Jenže bez peněz se jinde těžko začíná. Proto se její banda rozhodne pro poslední akci. Chtějí vyloupit čarodějnou věž. Ale aby měli šanci na úspěch, musí se spojit s bývalým parťákem, který je podrazil.

Začněte také odebírat klub pro knihomoly

Přečetla jsem stovky knih. Vím, že času na čtení není nikdy dost, a proto u mě nenajdete žádné recenze na špatné nebo průměrné knihy.

Vybírám jen ty nejlepší, které mě chytily za srdce a nadšeně na ně vzpomínám i po letech. Jednou měsíčně vám tyto literární klenoty doporučuji v e-mailovém klubu pro knihomoly.

Podívejte se, jaké další knihy jsem už v e-mailovém klubu doporučovala a přihlaste se k odběru, abyste nezmeškali nové tipy. (Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.)