Tuhle knížku čtu zásadně jenom za světla.

Jednou měsíčně v e-mailovém klubu pro knihomoly doporučuji knihy, které mě nadchly, a občas pošlu i vlastní povídku a zajímavosti z mojí tvorby.  Níže najdete celý text čtvrtého dílu, který původně vyšel 22. dubna 2020. ⬇️


Ahoj knihomolové,

dnes vám chci doporučit jednu (pro mě osobně) dost znepokojivou knížku.

Ve dvanácti mysteriózních povídkách ukazuje odvrácenou tvář argentinské metropole Buenos Aires. Ulice v tamních „špatných“ čtvrtích jsou plné těhotných holek na cracku, ostrých týpků z drogových kartelů a pověrčivých místních, kteří zapalují svíčky u pouličních oltářů.

Právě v tomto prostředí žijí své každodenní životy hrdinové příběhů z knihy Co nám oheň vzal od Mariany Enriquezové. Nečekejte horory ve stylu party puberťáky na prázdninách, kterou postupně likviduje neznámé monstrum. Tyto příběhy jsou mnohem civilnější a uvěřitelnější – někdy skutečně děsivé, jindy „jen“ znepokojivé.

Musím přiznat, že horory nemám ráda. Stačí trochu a hned se bojím. Ale shodou okolností (velmi dobré recenze a krásná obálka) jsem po „Co nám oheň vzal“ sáhla a nelituji.

Ano, bylo to na mě dost strašidelné. Taky jsem knihu četla jen ve dne a povídku Sousední dvorek jsem ani nedočetla – tu považuji za nejděsivější. Ale pokud vám nevadí, že se výměnou za neobvykle silnou atmosféru a perfektně zpracované originální náměty budete trochu bát, mohla by se vám kniha dost líbit.

Duben 2020: co je nového

🔹Místo koledníků přišla Múza

Tehdy jsem ještě netušila, že jarní lockdown je jenom začátek.

Na home office jsem už 12. března. První měsíc v izolaci mi tvůrčí psaní moc od ruky nešlo. Zlomilo se to až na Velikonoční pondělí.

Celé dopoledne jsem proležela v posteli a četla si. (Kéž by taková mohla být všechna dopoledne!)

Pak jsem dostala nápad a odpoledne začala psát novou povídku. Během minulého týdne jsem dokončila její první verzi a nyní je text u pokusných čtenářů (tzv. betačtenářů). Jsem zvědavá, co na něj řeknou a kolik úprav mě ještě čeká.

Pokud se i vy věnujete kreativní činnosti, ať už je to třeba psaní, kreslení nebo cokoliv dalšího, přeji, ať za vámi chodí Múza i v současné situaci.

Začněte také odebírat klub pro knihomoly

Přečetla jsem stovky knih. Vím, že času na čtení není nikdy dost, a proto u mě nenajdete žádné recenze na špatné nebo průměrné knihy.

Vybírám jen ty nejlepší, které mě chytily za srdce a nadšeně na ně vzpomínám i po letech. Jednou měsíčně vám tyto literární klenoty doporučuji v e-mailovém klubu pro knihomoly.

Podívejte se, jaké další knihy jsem už v e-mailovém klubu doporučovala a přihlaste se k odběru, abyste nezmeškali nové tipy. (Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.)