Kniha, u které jsem se nahlas smála.

Jednou měsíčně v e-mailovém klubu pro knihomoly doporučuji knihy, které mě nadchly, a občas pošlu i vlastní povídku a zajímavosti z mojí tvorby.  Níže najdete celý text jedenáctého dílu, který původně vyšel 22. listopadu 2020. ⬇️


Ahoj knihomolové,

už docela dlouho jsem nečetla knihu, u které bych se nahlas smála. Změnil to až Eskejp od Jiřího Charváta.

Hrdina knihy Michal Majer je tak trochu ztroskotanec. Pracuje v marketingové agentuře, kde pro klienty zajišťuje například výrobu propagačních USB flash disků ve tvaru penisu. Jednoduše práce snů…

V open spacu s ním sedí další zoufalci. Třeba dredatý grafik Pixel, který většinu své pracovní doby hraje Travian, nebo recepční Sylva, která se už rok snaží otěhotnět. Dál tu je perverzák José, šplhoun Patrik a nesnesitelný šéf.

Takhle si Michal svůj život nepředstavoval. Navíc je mu třicet a rozešla se s ním přítelkyně. Jenže jak z toho ven?

Jiří Charvát příhody markeťáka Michala publikoval původně na blogu. V roce 2017 za ně získal nominaci na cenu Magnesia Litera. Knihu tvoří krátké a vtipné epizody z kancelářského života.

V jednotlivých kapitolách se dočtete třeba o trapných přáních k narozeninám, hodnocení zaměstnanců, poradách, interních školeních nebo o záhadném mizení jídla ze společné lednice.

V naší lednici je černá díra. Ať už si do ní schováte jogurt, mungo klíčky nebo prasečí hlavu, když se pro ně příště vrátíte, už tam nejsou. Jediné, co v lednici najdete, je světlo. Protože to – na rozdíl od vaší svačiny – má dostatečnou rychlost na to, aby uniklo z horizontu událostí.“

Knížka je nabitá vtipnými momenty a rozhodně si ji užijí ti z vás, kdo pracují ve větší firmě nebo dokonce přímo v marketingu.

Co je nového: listopad 2020

🔹 Co dát holčičce od 5 do 9 let k Vánocům?

Kniha Sedm princezen

Kniha Sedm princezen je vhodná jako první čtení pro dívky od první do třetí třídy.

Pokud chcete sáhnout po knize, která holčičku skutečně zaujme, zkuste osobní knihu. Na internetu vyplníte jméno obdarované dívky, město, ve kterém žije, a jméno nejlepší kamarádky. V nakladatelství vám vytisknou knihu na míru – vaše holčička se stane hlavní hrdinkou příběhu.

A protože si bude číst sama o sobě, bude ji příběh o to víc bavit.

Jestli máte kolem sebe holčičku právě v takovém věku, můžete jí koupit knihu Sedm princezen, kterou jsem napsala. Dodací lhůta je 14 dní a knížku si objednáte tady.

Veškeré další podrobnosti o ději Sedmi princezen a obecně o osobních knihách, najdete v tomto článku.

🔹 A co pod stromeček pro dospělé?

Jestli máte ve svém okolí někoho, kdo má rád fantasy, zkuste povídkovou sbírku Žena se sovou. Najdete v ní i moji povídku „U Gutenberga!“, která byla nominovaná na literární cenu Aeronautilus.

Recenzent Marek Dvořák o knize napsal následující: „Nebudu nic tajit a rovnou vám přiznám, že jsem byl spokojen. (…) Dobrou půlku povídek ze sbírky bych zařadil do kategorie „výjimečné“ a dal jim rovnou velkou jedničku.

Kniha je v kvalitní pevné vazbě a patří k ní i balíček speciálních ilustrovaných karet – každá z nich zastupuje jednu povídku. Dohromady tvoří opravdu reprezentativní dárek. 🙂

Víc o mojí povídce i o knize zjistíte v tomto článku. Ženu se sovou si snadno objednáte u nakladatelství, případně ji seženete ve větších knihkupectvích.

Začněte také odebírat klub pro knihomoly

Přečetla jsem stovky knih. Vím, že času na čtení není nikdy dost, a proto u mě nenajdete žádné recenze na špatné nebo průměrné knihy.

Vybírám jen ty nejlepší, které mě chytily za srdce a nadšeně na ně vzpomínám i po letech. Jednou měsíčně vám tyto literární klenoty doporučuji v e-mailovém klubu pro knihomoly.

Podívejte se, jaké další knihy jsem už v e-mailovém klubu doporučovala a přihlaste se k odběru, abyste nezmeškali nové tipy. (Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.)