Moc děkuji všem, kteří se zúčastnili soutěže o knihu Jak napsat bestseller. Podmínkou bylo poslat krátkou báseň na téma spisovatel. Sešlo se mi neuvěřitelných 17 dílek. Moc mě to potěšilo, čekala jsem, že jich bude tak polovina.

O to těžší bylo vybírání finálové skupiny. Každá báseň byla něčím originální. Některá měla jedinečný pohled na věc, jiná mě oslovila poetikou nebo vtipem a další krásnými verši. Takže jsem si u toho docela lámala hlavu a k poradě jsem přizvala i svého přítele. Na spoustu věcí měl odlišný názor, takže nám to trochu vneslo nesvár do domácnosti. 🙂

Třeba báseň, která se mi velmi líbila, jeho neoslovila ani za mák. Ale stejně jsem ji do výběru zařadila. Ale taky jsem tam vybrala jednu, kterou mi doporučoval a já o ní původně neuvažovala.

Jestli jsem zrovna vás nevybrala, nevěšte hlavu. Hlavním kritériem byl můj subjektivní názor. To, že se mi víc líbily jiné kusy, vůbec nemusí znamenat, že je vaše báseň nepovedená. Někdo jiný by ji třeba do finále klidně zařadil.

Ale hlavně doufám, že jste se všichni u psaní pobavili a byla to pro vás příležitost vyzkoušet si třeba něco, čemu se normálně nevěnujete. Různým experimentováním se toho člověk může dost naučit.

Sedm nejlepších básní najdete na Facebooku Literární alchymie. Všechny si je přečtěte a pak pro tu nejlepší z nich hlasujte udělením lajku. Každá osoba může hlasovat pro jednu. Hlasování končí v pondělí 19. ledna ve 20.00.

Ještě jednou díky všem účastníkům, moc jsem si užívala čtení všech básní a potěšilo mě, že jste se aktivně zapojili. Držím vám palce!