O tvůrčím psaní a literárních soutěžích

Pojďte se mnou oslavit moji první knížku

sedm princezen

Zvu vás na křest mé knihy Sedm princezen.

Vychází moje první knížka. Samou radostí mám chuť skákat, tancovat a zpívat dohromady.  🙂 Vy, co také píšete, tomu určitě dobře rozumíte.

Vy ostatní, si pod tím můžete představit radost, když dosáhnete cíle, který jste si vysnili před dlouhými lety a který se tehdy zdál nedosažitelný, ale najednou je tady.

Taková chvíle si zaslouží oslavu – v případě knížky křest. Vás, čtenáře Literární alchymie, na něj samozřejmě zvu.

Do kouzelného světa a zase zpátky

Jakou knihu budu vlastně křtít? Jmenuje se Sedm princezen a je pro holky od 6 do 8 let. Patří do kategorie „prvního čtení“, se kterým si poradí i čtenářky začátečnice. Nebo pokud budou příběh předčítat rodiče, je i pro mladší slečny.

Kniha je speciální tím, že je osobní. To znamená, že nakladatelství Modrý slon každý kus vyrábí na zakázku. Rodič vyplní:

 • jméno dítěte,
 • město, kde žije,
 • a jméno nejlepší kamarádky.

Software pak informace doplní na ta správná místa v příběhu. Dítě se stane hlavním hrdinou knihy a čtení je díky tomu mnohem zábavnější.

V mojí knize se hrdinka po hádce s kamarádkou dostane do pohádkového světa, kde na zámku žije sedm princezen. Holčička se těší, jak si s nimi bude hrát. Jenže postupně se ukáže, že každá urozená slečna má špatnou vlastnost, která zábavu dost komplikuje. Ještěže má hrdinka za kamaráda dráčka Mlaska, na kterého je na rozdíl od princezen spolehnutí.

kniha Sedm princezen

Hlavní hrdince dělá společníka oranžový dráček Mlask od ilustrátorky Ilony Komárkové.

Vše o křtu

Křest Sedmi princezen se koná ve středu 13. prosince od 17. hodin v sále Skautského institutu v Brně. Přesná adresa je Moravské náměstí 12. Vchod do institutu najdete mezi zverimexem Exotic a kavárnou Šestá větev.

Projdete chodbou, přijdete na dvůr a po pravé straně je vstup do sálu v suterénu. Vše označím plakáty, takže místo dobře najdete.

A jak bude vypadat samotný křest? Knihu vám představím a pak ji pokřtí Nina Hanáková, skvělá a velmi inspirativní brněnská lektorka angličtiny. Z knihy vám kousek přečtu a poté mám nachystaný zábavný kvíz, ve kterém si otestuje svoje znalosti pohádek. Za správné odpovědi vás čeká malá odměna. 🙂

Oficiální konec programu bude kolem 18. hodiny. Pak se ještě můžeme zdržet a dojíst a dopít připravené občerstvení.

diář, křest

Nezapomeňte si datum křtu zapsat do diáře. Já už ho tam mám.

Časté otázky

Můžu přijít, i když tam nebudu nikoho osobně znát?

Ano, křest je veřejný a pro všechny. Pokud se ještě neznáme, právě křest je dobrá příležitost k seznámení. 🙂

Můžu na křest Sedmi princezen přijít s dětmi?

Určitě, pro děti bude zajímavý kvíz a předčítání z knížky. Zároveň je na vašem posouzení, jestli tento program vaše ratolesti zvládnou. Pokud to jsou opravdoví rarášci, kteří neposedí ani minutu, bude lepší, když přijdete bez nich, jestli je to možné.

Jsem čtenář Literární alchymie a dětská literatura mě nezajímá. Proč bych měl přijít na křest?

Pokud čtete můj blog, pravděpodobně sami píšete, chcete jednou vydat knihu a mít vlastní křest. Proto je dobré pár křtů navštívit, abyste si udělali lepší představu o tom, jak si jednou naplánujete svůj vlastní.

Když přijdu, budu si muset koupit knížku Sedm princezen?

Ne. 🙂 Na křtu si ji ani koupit nemůžete. Kniha je osobní a pro každé dítě ji nakladatelství Modrý slon tiskne zvlášť. Pokud tedy chcete, abych na křtu podepsala váš výtisk Sedmi princezen, objednejte si knihu předem. (Na křtu bude několik ukázkových výtisků, které si můžete prohlédnout.)

Můžu si Sedm princezen koupit v knihkupectví?

Každá kniha se tiskne individuálně, proto Sedm princezen v knihkupectví nedostanete. Jediný způsob, jak si knížku můžete opatřit, je objednat si ji na webu nakladatelství.

Seženu na křtu alespoň další tvoje knížky?

Ano, budu tam mít na prodej několik kusů povídkové knihy Žena se sovou, ve které mi vyšla fantasy povídka „U Gutenberga!“, a dětské komiksy Koumáci v akci 3 a Koumáci v akci 5.

Žena se sovou a Koumáci

Knížky si na křtu můžete prohlédnout a koupit.

Kdy je vhodná chvíle přijít si pro autogram?
Buď přijďte o chvíli dřív a knihu vám podepíšu před křtem. Nebo počkejte, až skončí oficiální program, a autogram vám dám potom.

Když jdu na křest, musím mít načtené tvoje povídky, komiksy a články?

Ne, nic takového není potřeba.

Bude na křtu hudební vystoupení?

Ne, samotnou mě hudební vložky nebaví, takže na svém křtu žádnou nemám.

Jak formální je dresscode?

Literární křest není divadelní premiéra – stačí běžný civil, ve kterém chodíte do práce, do školy nebo do města.

Platí se něco za vstup?

Ne, vstup je zadarmo.


kniha Sedm princezen

Chystáte se přijít? Paráda! Pokud jste na Facebooku, potvrďte prosím svou účast v této události. Díky tomu budu lépe vědět, kolik objednat občerstvení.

Těším se na viděnou 13. prosince!

4 komentáře

 1. Arenga

  Katko, to je skvělý manuál 😉
  Knížka vypadá moc zajímavě, akorát pro naši dceru by byla tak před třemi lety… To by to byl býval skvělý dárek, dneska už je čtenářsky někde úplně jinde (v podstatě už čte na úrovni dospělého). Věřím ale, že knížka udělá radost spoustě malých holčiček a pomůže jim, aby se zdokonalily ve čtení.

  • Katka

   Ahoj Arengo, díky! 🙂

 2. Ola

  Káťo, moc přeji a sdílím tvoji radost a tanec a zpěv a všechno…:o) Určitě přijdu, hlavně pro podpis!, talent se má podporovat..a ten ty rozhodně máš! Díky, že si plníš sen, neb nás tím obohacuješ… ať se akce povede a všechna tvá díla jsou náležitě oceněna a doceněna..:o)

  • Katka

   Ahoj Olo, moc děkuji za krásné přání. 😊 Těším se, až se uvidíme na křtu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2024 Literární alchymie

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑