Bestie původně vyšla knižně a nyní jsem ji zveřejnila on-line pro všechny zájemce.

Pokud máte rádi tajemno a napětí, přečtěte si moji mysteriózní povídku Bestie. Původně vyšla v povídkové knize Kočas. Nyní jsem ji rozšířila a zveřejnila pro všechny zájemce.

O čem povídka je?

Píše se rok 2004, Petr má pár let po vysoké, ale už si splnil svůj sen a stal se kastelánem na hradě Dornštejně. Dlouho do noci sestavuje rozpočet, když v tom si všimne, že brigádnice, která šla poslední, nezavřela hradní bránu.

Měsíc se schovává za mraky a na nádvoří je pořádná tma. Petr nemůže najít baterku, a tak si vezme lucernu s modrými skly, kterou najde v kumbále.

Vyjde ven a na nádvoří si všimne, že se na lampě píše: „Světlo a slovo probudí spící.“ Nápis přečte nahlas, ale to neměl dělat. Uvede tím do pohybu události, které se už nedají zastavit. Ale začne to nenápadně – odněkud ze stínů se vynoří podivný vagabund. Kastelán ho chce vyhodit, jenže on se vzpírá a věci naberou nečekaný spád.

ilustrace k povídce Bestie

Obálku pro mysteriózní povídku Bestie vytvořila ilustrátorka terezaisweird.

Získejte zdarma celou povídku

Povídku jsem zveřejnila pro všechny zájemce, kteří odebírají můj e-mailový klub pro knihomoly. Tím se snadno stanete i vy.

 

Po přihlášení vám obratem pošlu celý příběh. Kromě ní jednou měsíčně čekejte e-mail s doporučením na knihu, která mě nadchla a kterou byste jinak možná minuli. Knihy pečlivě vybírám a píšu jen o mých „srdcovkách“, takže neztrácíte čas čtením o špatných nebo průměrných knihách.

V e-mailech také sdílím zákulisí mé tvorby. Dočtete se, jaké strašáky se mi honí hlavou, jak škrtám a přepisuji. Věřím, že je důležité psát i o těchto věcech, protože jinak mohou mít začínající tvůrci pocit, že všechno jde lehce a na první dobrou.

Z e-mailového klubu se můžete kdykoliv odhlásit.

 


Přečtěte si další moje příběhy