O tvůrčím psaní a literárních soutěžích

Seznam literárních soutěží na rok 2022

Literární soutěže 2022

Literární soutěže na rok 2022 na jednom místě.

Plánujete se v roce 2022 zúčastnit literární soutěže? Vyberte si z jejich velkého přehledu. Má dvě verze:

 • internetový seznam literárních soutěží pro děti, mládež, dospělé a seniory,
 • pdf s literárními soutěžemi pro dospělé.

Co obsahuje internetový seznam na rok 2022?

Internetový seznam literárních soutěží najdete na této stránce (stačí trochu scrollovat). Soutěže jsou řazeny chronologicky podle data uzávěrky a jednou měsíčně je aktualizuji.

Orientaci v seznamu usnadňují piktogramy. Díky nim na první pohled poznáte, jestli má daná soutěž vyhlášený aktuální ročník a další specifika.

 

Takto jsou v internetovém seznamu popsané jednotlivé literární soutěže.

Co obsahuje pdf seznam soutěží pro dospělé?

Abych dospělým usnadnila orientaci v seznamu, na začátku ledna jednorázově zveřejňuji jako dárek pro odběratele e-mailového klubu pro knihomoly pdf seznam literárních soutěží pro dospělé. V něm najdete vypsané pouze soutěže pro tuto věkovou kategorii.

Pro lepší přehlednost jsem je rozdělila do několika tématických okruhů. Snadno se tak podíváte, jaké soutěže přijímají práce na volné téma nebo v žánru fantasy, sci-fi a hororu. Další okruh pokrývá soutěže, které vydávají sborníky nejlepších prací.

Seznam v pdf je orientační a jsou v něm (stejně jako v internetovém přehledu) jak soutěže, které už mají vyhlášené propozice na rok 2022, tak i soutěže, které se pravidelně konají, ale na rok 2022 vyhlášené zatím nejsou. Ale díky jejich uvedení v seznamu se o nich dozvíte a můžete si pohlídat jejich vyhlášení.

Pokud chcete pdf seznam získat, níže se můžete přihlásit k odběru e-mailového klubu. Kromě pdf seznamu vám jednou měsíčně (každého 22. dne) pošlu:

 • doporučení na skvělou knížkou,
 • tipy a postřehy ohledně tvůrčího psaní,
 • a přehled nově vyhlášených literárních soutěží.

3 komentáře

 1. Daniela Šišková

  Dobrý den, posílala jsem Vám už 3x žádost o přehled a e-mail do vás mi nepřišel, dívala jsem i do Spamu, jak jste psali.
  Díky o vyřízení

  • Katka

   Dobrý den, zádrhel bude nejspíš v tom, že už odebíráte e-mailový klub pro knihomoly a ten stejný e-mail nelze do databáze přihlásit znovu. Seznam soutěží vám posílám na e-mail. Katka

 2. IVANA VÝBORNÁ

  Já si vzpomínám na dvě další soutěže O KNIHOVNICKOU SOVU a TRAPSAVEC – trampské povídky. Ani v jedné jsem neuspěla. Výborná

© 2024 Literární alchymie

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑