O tvůrčím psaní a literárních soutěžích

Zapalme kahany a namíchejme skvělý příběh

Prý někde doopravdy existuje. Dokonalý příběh. Takový, který má jiskru v oku a je skutečně nezapomenutelný. Ale není to valoun zlata, který v zemi čeká, až ho vykopeme.

Je mnohem spíš jako lektvar, který můžeme namíchat. Vezmeme prvotní nápad, přidáme k němu zajímavé postavy a dech beroucí zápletku.  Třikrát zamícháme po směru hodinových ručiček, povaříme na kahanu a dáme odležet. Pak se zatajeným dechem poprvé upijeme.

Drink Me [Explored] -

Drink me. Autor: Louis Courtney

Kde vzít nápad a v jakém poměru přísady namíchat je otázka za milion. Jediná správná odpověď na ni neexistuje.

Proto každý musí ve své dílně sám experimentovat. Někdy směsice tak divoce vybouchne, že nás na několik měsíců odradí od dalších pokusů. Jindy je výsledkem mdlý nápoj, který nikomu nechutná. Občas se ale zadaří opravdu chutná dávka a my řešíme, jak připravit další, která bude ještě lepší.

Univerzální recept sice neexistuje, ale ledacos se dá okoukat od mistrů v oboru. Články na toto téma už brzy najdete v Pitevně. V hlavní rubrice Tvůrčí psaní pro vás chystám užitečné tipy a triky.

Co říct závěrem? Vyhrňme si rukávy, zapalme kahany a pusťme se do díla. Práci za nás nikdo neudělá. A přijďte si zase něco oddechového o psaní přečíst na Literární alchymii.

2 komentáře

 1. Bastera

  Tak to jsem zvědavá, co se zajímavého dozvím, těším se 🙂

  • Katka

   Ahoj Bastero,
   do konce týdne se chystám zveřejnit článek, jaké užitečné věci můžeme odkoukat od velikána Umberta Eca. Doufám, že tam pro sebe najdeš něco užitečného. 😉

© 2024 Literární alchymie

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑