Weby o tvůrčím psaní:

Triumvirát

Stránky o tvůrčím psaní a autorských nešvarech. Články píší tři různí autoři, takže je výhodou, že publikují často.

Markéta Růžičková

Na Markétiných stránkách najdete různé články o tvůrčím psaní a třeba také o rutině známých spisovatelů. Ale bohužel v poslední době už o tvůrčím psaní moc nepíše. Ale určitě si prohlédněte sekci Ke stažení, najdete tam e-book Nepíšu protože … aneb jak překonat sám sebe a začít psát. Kromě rad jsou v něm skvělé citáty spisovatelů a já mám pro chytré myšlenky v jedné větě velkou slabost.

René Nekuda

Zavedené stránky o tvůrčím psaní a kreativitě.  Můžete sledovat blog nebo si v rubrice Projekty stáhnout některý z e-booků o tvůrčím psaní.

Mám talent

Literární agentura Markéty Dočekalové, která nabídne váš rukopis vydavatelům. Můžete si také zaplatit posouzení svého textu. Nejzajímavější je rubrika Tipy pro psaní, kde Dočekalová zveřejnila zkrácené kapitoly ze svých učebnic tvůrčího psaní.

Tvůrčí psaní

Další stránky Markéty Dočekalové o tvůrčím psaní. Můžete například zkusit prodat svůj rukopis v sekci Burza.

Míla Linc

Web autora fantasy románů, který pořádá literární dílny v pražské knihovně, kde pracuje. Jeho stránky nejsou moc často aktualizované, ale najdete na nich pěkný e-book. Bude se vám hodit, pokud se chystáte psát historický příběh, protože Linc vám třeba poradí, do kterých knih byste určitě měli nahlédnout, ať neuděláte trapnou faktickou chybu.

Vilma Kadlečková

Stránky autorky série Mycelium a povídek ze světa argenitu. Najdete tam například zajímavé výpisky z anglické literatury o tvůrčím psaní.

Scriptor

Web mého spolužáka ze žurnalistiky Vojtěcha Žáka. Pozornost věnujte hlavně záložce Jak začít psát, kde najdete jeho středoškolskou odbornou práci s názvem Jak psát fantasy.

Write to Done

Web pro spisovatele v angličtině s mnoha zajímavými články a e-bookem.

Copyblogger

Stránky v angličtině o copywritingu. Po registraci si můžete stáhnout mnoho jejich e-booků. Zaregistrujte se na e-mail, který moc nepoužíváte, často chodí newslettery.

Budu ráda, když zůstaneme v kontaktu. Nejsnadnější je sledovat Literární alchymii na Facebooku nebo na Twitteru.