Uvažujete o mém kurzu tvůrčího psaní a nejste si jistí, jestli bude pro vás to pravé? Přečtěte si reference absolventů.

Kurz tvůrčího psaní pro pokročilé – podzim 2019

Nikdy nelituji času stráveného u tebe na kurzu. Příjemně to vytrhne z rutiny a hodně jsem toho napsala. Navíc jsem se utvrdila v tom, že se psaní chci dál věnovat. Děkuji.”

Tereza Řehořová

Kurz doporučuji lidem, kteří píší do šuplíku, nedokončují, nedůvěřují svým výtvorům nebo prostě jen nevědí, co s nimi udělat. Dozvědí se mnohé a dostanou nový impuls do psaní tvorby.

Stanislava Školáková

Pokročilý kurz kreativního psaní je přirozeným a přínosným rozšířením Katčina kurzu. Každý si tady najde, co potřebuje. Katka ráda zajde i za rámec svých povinností a pomůže začínajícím umělcům, jak a co dělat správně a efektivně. Moc děkuji.

Jiří Machálek 

Katčin kurz pro pokročilé byl super, moc se mi líbil stejně jako začátečnický kurz. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací a zkusili zábavná kreativní cvičení, která mě osobě posunula zase o kousíček dál. Hned mám chuť pustit se do psaní!

Alžběta Čerevková 

Chcete nahlédnout pod pokličku mistrů, jako je S. King, J. R. R. Tolkien nebo třeba A. Christie? Pak navštivte kurz pro pokročilé, kde vám dovolí nejen to.”

Martina Zimmermannová

Děkuji, Katko, za kurz, za vytvoření milého a otevřeného prostředí pro naše pokusy něco psát.”

Lucie Hátlová

Kurz tvůrčího psaní – jaro 2019

Katčin kurz mi dodal motivaci a sebevědomí konečně se pustit do psaní a zároveň jsem díky němu věděl, jak na to. Všechny lekce byly jasné, srozumitelné, naučily mě základním pravidlům, ale zároveň mi nechaly dostatek prostoru pro rozvíjení vlastní fantazie. Rozhodně je to skvělý start por ty, kteří chtějí psát, ale nevědí, kde začít.”

Martin Fornůsek

Děkuji za kurz. V mnohém mě posunul a mnoho mi dal. Jsem ráda, že jsem jej mohla absolvovat. Je praktický a užitečný. Přitom velmi nenásilný s dobrou atmosférou.

Barbora Zedníčková

Vždy jsem chtěla napsat vlastní knížku nebo povídku, ale nikdy se mi to nepovedlo. Tento kurz mi hodně pomohl dotáhnout práci do konce, zlepšit se, opravit chyby a hlavně najít způsob, jak překonat obtížné části psaní (pro mě to byly dialogy). Panovala zde úžasná atmosféra a kurz můžu bez výhrad doporučit.

Kateřina Kreisová 

Kurz byl senzační. Sešli se na něm lidé s různými oblíbenými žánry. Na jednom místě jsem se dozvěděla důležitou teorii k psaní a vyzkoušela si vše v praxi. Určitě doporučuji.

Kateřina Greiffeneggová

Prošla jsem nedávno v soukromí hodně těžkým obdobím. Chtěla jsem se dostat někam mezi nové lidí a zkusit se dovzdělat v oboru, kterým se neživím. Kurz tvůrčího psaní splnil všechna má očekávání a otevřel mi okno do jiných světů.

Eva Bošková

Ideální příležitost pro všechny, co se chtějí dozvědět o problematice a úskalích spisovatele. Takže, ať už jsi napsal něco do šuplíku, skládáš texty písní pro svou kapelu, nebo rád píšeš kreativní komentáře pod příspěvky na internetu, Literární alchymie je jasná volba.

Jiří Machálek

Kurz tvůrčího psaní – podzim 2018

Kurz tvůrčího psaní

Katčin kurz bych určitě doporučila všem, kdo sbírají odvahu začít psát a nejsou si příliš jistí sami sebou. Na kurzu se dozví všechny potřebné informace do začátku a to milou a zábavnou formou. Do takového kurzu bych chodila pořád!

Alžběta Čerevková

Po každém kurzu jsem se cítila nabitá inspirací. Vrátilo mi to chuť psát a zároveň poskytlo super návod jak na to.”

Tereza Řehořová

Katčin kurz tvůrčího psaní byl pro mne zdrojem informací, zážitků a sdílení. Doporučila bych ho každému, kdo chce získat vědění, odvahu a zážitek.

Lucie Hátlová

Profesionální a zároveň přátelský přístup. Důraz na kritické myšlení.”

Ester Weimerová

Kurz se mi velmi líbil. Je praktický a užitečný pro každého, kdo cítí potřebu psát.”

Monika Weimerová

Chcete se dozvědět vše o psaní? Jak na to jít správně? Vyzkoušet si své spisovatelské schopnosti? Určitě doporučuji kurz tvůrčího psaní Katky Foltánkové a její Literární alchymii.”

Natalie Chodáková

Kurz je skvělý pro začínající spisovatele. Nabízí úplný průřez vším, s čím se můžete setkat a co můžete potřebovat.”

Anna Řechtáčková

Kurz tvůrčího psaní – jaro 2018

Kurz tvůrčího psaní jaro 2018

“V každém případě a za každých okolností doporučuji kurz Kateřiny Foltánkové. Pochopila jsem, co je to tvůrčí psaní, inspirovala se zajímavými úkoly, seznámila se s lidmi mé krevní skupiny (i když jsem každý fakt hodně jiný) a napsala povídku!”

Pavlína Kostková

“S křídly jsme se narodili, Katka nám ukázala, jak je používat.”

Aneta Jelínková

“Kurz je velmi příjemný; dozvěděla jsem se v něm spoustu užitečných informací; setkala se se spoustou milých a zajímavých lidí. Lektorka vede kurz pohodovým způsobem v přátelské atmosféře. Díky kurzu mi moje stará múza dala novou navštívenku a už jsme zase jedna ruka.”

Jana Holinková

“Katka nás vedla krok po kroku, tak abychom se nebáli a uvědomili si, co vše spisovatelské už v nás je. Poradila, podpořila a motivovala, nenásilně a skromně  – taková éterická víla, která vytvořila skvělý kurz.”

Zuzana Tökölyová

“Spisovatel, který nejde s kůží na trh, je jako extrovert bez mikrofonu. A psavec bez základů tvrůčího psaní je jako pianista bez znalosti not.”

František Kovařík

“Kurzu jsem se zúčastnila s velkými očekáváními: vrátit se k psaní, poznat nové tváře, najít v sobě něco nečekaného a nadšení pro věc. To všechno tam bylo.”

Martina Zimmermannová

“Ať už máš ambice malé či velké,

ať píšeš od malička nebo dýl,

kurzy psaní od Katky Foltánkové

tam určitě jdi, tam musíš být!”

Eva Pernová

Kurz tvůrčího psaní pro pokročilé – podzim 2017

kurz tvůrčího psaní pro pokročilé

Tento kurz mi rozhodně připadal přínosný. Katka byla jako vždy perfektně připravená na teoretické hodiny, ale nejpřínosnější je určitě praxe. Kurz vás donutí v relativně krátkém období napsat 3 povídky, na které dostanete zpětnou vazbu ostatních a s texty můžete dál pracovat. A samozřejmě to jsou každý týden 2 příjemně strávené hodiny ve společnosti lidí se stejnou vášní.”

Kristýna Vlasáková

Kurz tvůrčího psaní pro pokročilé určitě doporučuji všem, kteří chtějí psát. Dozvíte se spoustu věcí, které o psaní nevíte a rozšíříte si stávající vědomosti. Získáte zpětnou vazbu, motivaci a nadšení. Kurz vás donutí psát. Jediné čeho lituji, je, že netrvá celý rok.”

Jana Čaňková

Kurz pro pokročilé pěkně navázal na základní kurz. Ten jsem absolvovala na jaře, takže jsem měla všechny znalosti v živé paměti. Katka je super, veselá a odbornice, která umí vypíchnout důležité věci. A ty nám dokáže předat. Z kurzu si odnáším nové vědomosti a jsem za to moc ráda.

Zuzana Slánská

Katka je skvělým rádcem a lektorem. Vždy je na hodinu perfektně připravená. Zajistila vodu i drobné občerstvení, čehož si vážím. Umí skvěle vysvětlovat a nebrání se společné diskuzi mimo její osnovu. Má příjemné vystupování a je rozumná. Jakékoliv problémy je ochotná s účastníky individuálně řešit – vždy vyjde vstříc. Zároveň má i autoritativní stránku a přirozený respekt účastníků. Prostě se přihlašte, je to bezva baba, která vede bezva kurz.”

Lucie Ferulíková

Jednoznačně doporučuji všem, kdo se zajímají o psaní povídek, ale i těm, kdo si chtějí zkusit, jak ‚obtížné’ psaní je. Ať žije Alchymie!

Jiří Nikodým

Kurz bych rozhodně doporučil všem, kteří už mají se psaním nějaké zkušenosti a chtějí je dál rozvíjet.”

Adam Šudoma

Kurz tvůrčího psaní – jaro 2017

kurz tvůrčího psaní 2017

“Z počátku jsem měla obavu, jakožto absolutní začátečník, zda je kurz Tvůrčí psaní pro mne tím pravým. Kurz předčil má očekávání! Vedení lektorkou Katkou bylo nastavené, jak pro úplné začátečníky, tak pro zkušenější spisovatele. Kurz charakterizuji slovy: systematičnost, disciplinovanost, profesionalita, komunikace, podklady, zkušenost, spousta cvičení, her a zpětné vazby.”

Ola Vybíralová

“Kurz tvůrčího psaní bych rozhodně doporučila. Lektorka Katka prokázala, že je odborník, který ví, o čem mluví. Každou hodinu měla připravenou jak teoreticky, tak prakticky. Nejen že mě hodně naučila, ale také mi poradila, dávala zpětnou vazbu a dodala mi odvahu do mé tvůrčí budoucnosti.”

Zuzana Slánská

“Alchymie, alchymie,

dík, žes provázela kroky moje.

Alchymie, alchymie,

teď končíš a trudno mi je.”

Jiří Nikodým

Kurz tvůrčího psaní – podzim 2016

kurz tvůrčího psaní podzim 2016

Kurz tvůrčího psaní mě přinutil psát, ne jen po psaní toužit. A za to patří Katce velký dík! Katčina výborná příprava na každou hodinu, strukturovanost, témata jednotlivých lekcí i jejich obsahová bohatost předčily moje očekávání. Oceňuji také možnost potkat se s lidmi, které spojuje stejná záliba. Pokud o kurzu uvažujete, neuvažujte – rovnou se přihlaste! Nebudete litovat.

Jana Buchmannová

Kurz byl výborně strukturovaný a pomohl mi uvědomit si, co dělá povídku čtivější, kreativnější a prostě celkově lepší. A hlavně mi dal chuť dál psát.

Gabriela Heřmanská

Kurz mi ukázal psaní ve stylu kreativní práce. Lekce, na které Katka chodila pečlivě připravená byly skvěle strukturované, takže si většinu doporučení pamatuji. Velkou část rad jsme si mohly na hodinách rovnou procvičit a dostaly jsem konstruktivní zpětnou vazbu jak od Katky, tak od ostatních účastnic. Byly to krásné čtvrtky!

Jitka Sečkářová

Bezva atmosféra, moc jsem si to užila, bylo mi tady fajn.

Marie Marcinková

Kurz tvůrčího psaní mohu vřele doporučit všem zájemcům o psaní. Na kurzu si každý rozvine svá pisatelská přání a touhy. Někdo v sobě probudí i budoucího autora knížek. Kurz měl své kouzlo a atmosféru.

Jana Aulehlová

Kurz tvůrčího psaní – jaro 2016

Společná fotka z kurzu tvůrčího psaní.

„Z kurzu tvůrčího psaní jsem nadšená, dal mi velmi mnoho. Dozvěděla jsem se spoustu praktických věcí, o kterých jsem netušila, a velmi mě motivoval k vlastní tvorbě. Také jsem se seznámila se skvělými lidmi, kteří stejně jako já rádi píší. Katka je skvělá, vždy perfektně připravená. Nikdy jsem se nenudila. Kurz rychle utekl a strašně jsem se těšila na další setkání.“

Jana Čaňková, blog Podpatky v hlíně

“V mém okolí je mnoho lidí, kteří píší. Ale je až překvapivé, že oni vnímají psaní jen jako otázku talentu – že není možné nic vylepšovat. Po absolvování tohoto kurzu mi je jasné, že to tak není. Talent nestačí a vždy je co zlepšovat. Katka v nás každým jedním cvičením probouzela fantazii a “nutila” nás vypsat si ruku.

A nejde jen o samotné psaní. Mnoho lidí, kteří píší, se totiž bojí o své tvorbě dát vědět. Zpětná vazba od lidí z kurzu mi nejednou pomohla, abych se zamyslela nad tím, o čem a jak psát.

Každý člověk se těší na konec týdne, protože přichází víkend. Já jsem se těšila na každý čtvrtek, protože tento kurz pro mě byl tak trochu únik z reality. A nelituji! Kdyby byl Kurz tvůrčího psaní II., šla bych znovu.”

Monika Mizeráková

“Sníte o tom, že začnete psát a jednoho dne vydáte třeba i knihu? Chybí vám odvaha, motivace či “bič,” který vás k psaní donutí? Toto všechno najdete na kurzu tvůrčího psaní, který pořádá Katka, moc milá a sympatická mladá holka, která má rozhodně co předat. Čeká vás kvantum interaktivních cvičení, při kterých vám čas strávený na lekci uteče, ani nevíte jak.

A jako příjemný bonus zde můžete narazit na lidi, kteří mají stejného koníčka jako vy. Doporučuji vyplnit přihlášku ještě dnes, protože zítra by na vás už nemuselo zbýt místo. A toho byste určitě litovali. Takže přestaňte váhat a přihlaste se. :)” 

Lucie Fajmonová, blog Celene´s Diary

“Velice motivující. Katka měla lekce velmi dobře připravené. Líbilo se mi, jak z nás postupně vytahovala větší a větší kusy textu. Ze začátku jsme psali samostatná slova nebo věty a na konci kurzu jsme všichni předčítali vlastní povídky.”

Kristýna Vlasáková

“Bylo velmi příjemné strávit čas s lidmi se stejnou zálibou. Kurz mě namotivoval a přinutil k psaní, které mi nakonec šlo mnoho lépe, než jsem čekala. Pokud máte chuť dozvědět se kopu nových informací, poznat skvělé lidi a získat chuť a motivaci, vřele vám doporučuji Katčin kurz.”

Sabina Parimuchová, blog Svet písania

“Kurz opouštím s pocitem příjemně strávených chvil s lidmi se stejnými zájmy. Nejvíce si považuji motivace, kterou do mě kurz nalil a toho, že mi dal jakousi první lekci k tomu, jak má vypadat literární dílo. Člověk si následně uvědomí, že je to sice složitá, ale taky naprosto přirozená a volně plynoucí věc. A základem je ODVAHA!”

Petr Sedlák

“Tento kurz vřele doporučuji, neboť v něm získáte základy tvůrčího psaní. Setkáte se s lidmi, kteří sdílí stejný zájem jako vy a navíc se dozvíte spoustu užitečných rad a informací.”

Anita Trubáková

“Kurz tvůrčího psaní doporučuji všem, kteří konečně chtějí se svým psaním hnout, vyzkoušet něco nového nebo jen vybrousit svůj styl. Sympatická a vždy skvěle připravená lektorka bravurně snoubí teoretické informace spolu s praktickými cvičeními, a to vše v duchu přívětivé atmosféry, završené vůní lahodné kávy. Osobně nejvíc oceňuji zpětnou vazbu na závěrečnou povídku, která posílila moje literární krůčky. Naše společné čtvrtky mi budou chybět.”

Veronika Bobková

Kurz tvůrčího psaní – podzim 2015

Společná fotka z kurzu tvůrčího psaní.

Společná fotka z kurzu tvůrčího psaní.

“Psaní mě vždycky bavilo, ale bohužel jsem ho na dlouhá léta opustila. Díky kurzu jsem k němu nejen vrátila (a alespoň jednou týdně psala), ale dostala jsem i zpětnou vazbu a spoustu rad, jak se v něm zlepšit a psát dobře a poutavě. DÍKY!”

Lenka Koudelková

“Vřele doporučuji všem, kteří podobně jako já cítí potřebu psát, ale brání jim stud, nedostatek odvahy, nedůvěra ve vlastní schopnosti nebo časová tíseň. Někdy stačí, když vám “dobrá víla” pomůže udělat první krůček, a pak už vás čeká cesta kolem vlastní duše a možná ještě dál.”

Stanislava Školáková

“Jsem ráda, že jsem se kurzu účastnila. Je dobré si některé věci při psaní uvědomit a držet se jich, ale přitom mít svůj osobní styl, který je potřeba pravidelně pilovat. Kromě toho to byl příjemný čas u kávičky a zákusku.”

Eva Palbuchtová

“Na naše setkání jsem se vždy těšila, byly to příjemně a zároveň i přínosně strávené chvíle se stejně naladěnými lidmi.”

Lucie Dymáčková

“Kurz mě donutil věnovat se něčemu, co mne zajímá, ale dřív jsem si na to nebyla schopná si na to najít čas. Celý kurz je veden velmi interaktivně, všechna cvičení jsou nejenom zábavná, ale i velmi přínosná pro budoucí psaní.”

Žaneta Kozubíková

Kurz tvůrčího psaní na DDM Junior – podzim 2014

Skupinová fotografie z kurzu tvůrčího psaní.

Poslední hodina s křtem sborníků. Škoda, že dvě holky chyběla zrovna na společné focení.

Závěrečné povídky studentů z tohoto kurzu najdete ve sborníku Poslední koruna.

„Ráda bych všem milovníkům čtení a hlavně psaní doporučila tento kurz! Díky pevné ruce a milému srdci Katky Foltánkové jsem se dozvěděla spoustu nových informací, staré si oprášila, vše zábavně procvičila a a dostala i důležitou zpětnou vazbu ke své práci. Jsem ráda, že jsem se do tohoto kurzu spontánně přihlásila, neboť jsem přesvědčena, že všechny znalosti získané zde určitě použiji.“

Lucie Ferulíková

„Seznámení s novými lidmi, spousty nových informací a pořádné nakopnutí k psaní.“

Chamit Abdulvaliyev

„Líbilo se mi to moc! Doporučuji všem věkovým kategoriím nehledě na pohlaví či jakoukoli jinou odlišnost.“

Eva Faltýnková

„Přímo řečené rady z kurzu mi ušetřily spoustu času, který bych jinak musel věnovat cvičení psaní. Velmi užitečné.“

Martin Matouš Malbohan

„Kurz se mi moc líbil, dal mi užitečné informace a bavilo mě to. Velmi se mi líbily různé aktivity, které jsme dělali, i zajímavé hry.“

Karolína Podborská

Letní kurz tvůrčího psaní na DDM Junior – srpen 2014

Společná fotka z prázdninového kurzu tvůrčího psaní.

Společná fotka z prázdninového kurzu tvůrčího psaní.

Studenti psali závěrečné povídky na téma Starožitnictví. Můžete si je přečíst v tomto sborníku.

„Na poslední setkání jsem přijel po tříhodinovém spánku a s horečkou. Nelituji toho. Stálo to za to.“

Matěj Zemánek

„Kurz je opravdu super a přinesl mi spoustu užitečných informací. Rozhodně ho doporučuji. Děkuji za vše.“

Anna Machová

Odpolední kurz tvůrčího psaní ve Vyškově – červen 2014

„Bavila jsem se, ani mi to nepřišlo jako tři hodiny ale jako třicet minut. Ráda bych si tento kurz zopakovala, přinesl mi to nové poznatky. Moc se mi líbila ochota lektorky.“

Jana Nováková

Chcete taky chodit na kurz tvůrčího psaní? Dejte mi vědět na katerina.foltankova@gmail.com a až vypíšu další termín, přednostně vám pošlu informace.