O tvůrčím psaní a literárních soutěžích

Vyhraj příručku Jak napsat bestseller

Vánoce jsou za dveřmi a mě moc baví vybírání dárků. Někdy si ale málem rvu vlasy, protože opravdu netuším, co zase koupit tátovi a bráchovi.

Naštěstí mám docela jasnou představu o tom, co by mohlo potěšit vás. A proto jsem připravila vánoční soutěž o knihu Jak napsat bestseller od Celie Brayfieldové.

Kniha Jak napsat bestseller

Soutěžíme o tuto užitečnou knihu.

Pravidla

Vaším úkolem je napsat krátkou báseň na téma spisovatel. Je jedno, jestli bude o slavných autorech, o vás samých a vašich pocitech při psaní nebo ještě o něčem jiném, co souvisí s tématem.

Minimální rozsah je šest veršů, maximální dvacet. Aby náhodou nevznikly pochybnosti, verš je jeden básnický řádek.

Báseň může být veršovaná nebo psaná volným veršem. Nezapomeňte jí vymyslet název.

Příspěvky posílejte na adresu katerina.foltankova()gmail.com, do předmětu napište báseň.  Uzávěrka je v pondělí 5. ledna 2015.

Ty nejlepší publikuji na Facebooku Literární alchymie, kde budou čtenáři hlasovat, která se jim líbí nejvíc. Pokud si nepřejete u textu zveřejnit vaše celé jméno, vymyslete si pseudonym a napište mi ho do e-mailu. Vítěz získá knihu. Zasílám po České a Slovenské republice.

O tom všem si počtete.

Neumíte psát básně?

Prozradím vám jedno tajemství. Já taky ne. Rýmy mi naprosto nejdou a i krátké básničky na vánoční pohlednice musí vymýšlet přítel. Berte to jako příležitost experimentovat a bavit se u toho. Zvolte si volný verš, ten zvládnu i já.

Alespoň to zkuste, třeba se na vás usměje štěstí. Počítám, že většinu lidí drobný úkol odradí, takže konkurence nebude příliš velká. 😉

A co teď? Vezměte si tužku a papír, vymyslete báseň a pošlete mi ji.

5 komentářů

 1. Nina

  na ten mail nejde poslať, vraj neexistuje

  • Katka

   Místo těch závorek napiš zavináč a žádné závorky nikam nepiš. Na webu se takto adresy často uvádí, aby na ně roboty nemohly rozesílat spam. A o ten opravdu nestojím, proto svůj e-mail uvádím v této podobě. 😉 Doufám, že teď Ti to už půjde.

 2. Veronika Pavlová

  Já jsem asi slepá,kde je e-mail kam to poslat?
  Děkuji

© 2024 Literární alchymie

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑