Spolužáci z vyškovského gymplu každý pátek vyráželi na diskotéku. Byla to událost týdne. Několik dní po tom se řešilo, kdo se s kým líbal a kdo byl úplně na namol. Občas někoho chytili poldové a to pak bylo teprve pozdvižení. Probírali jsme to až do dalšího pátku.

Mě disko nikdy nebavilo. V tom hluku se nedalo ani normálně povídat. Doma strávený večer třeba se Zaklínačem od Sapkowského se mi zamlouval mnohem víc. Ale všichni kolem si ty noční tahy strašně užívali.

Chůze prospívá myšlení

Připadala jsem si mimo.  Hodně jsem četla. Schválně jsem chodila přes celé město, i když jsem mohla jet autobusem.  Ale při chůzi se mi nejlíp vymýšlí příběhy. Hledala jsem knížky a články o tvůrčím psaní, protože jsem se chtěla zlepšovat. Ale tehdy jich ještě moc nebylo a neznala jsem nikoho, kdo by mi ohledně psaní mohl poradit.

V srpnu pořádám v Brně kurz tvůrčího psaní. Kdyby mé mladší já na takovou akci narazilo, bralo by ji všemi deseti. Toužila jsem naučit se nové věci a poznat lidi se stejnými zájmy.

Tajně doufám, že můj kurz pomůže lidem, jako jsem byla já. Možná vypadá, že každý miluje hlučné párty a málokdo vymýšlí příběhy. Když ale občas žijete ve vlastním světě, hrozí, že vás ostatní budou považovat za divné. Naučíte se tvářit normálně a čas od času na tu diskotéku přece jen půjdete.  Jako já. Protože ať je vám třináct nebo sedmnáct, vyčnívat se v tomhle věku nevyplácí. Ale věřím, že mezi námi jsou lidé jako já, i když na první pohled třeba nejsou vidět. Přeji si, aby k nim tahle zpráva doputovala.

Je fajn cítit se mezi svými. Autor: Benedetto Iurlaro

Jste tam někde? Autor: Benedetto Iurlaro

Kurz tvůrčího psaní

Teď jsem už starší a rozhodla jsem se, že budu dělat to, co mě baví a pokusím se tolik se nestarat o to, co si ostatní myslí. Tvůrčí psaní je můj největší koníček, a abych ho mohla sdílet s ostatními, založila jsem Literární alchymii. Ale něco jiného je připravovat články a něco jiného je setkat se s lidmi tváří v tvář.

Sedm let jsem skautská vedoucí a ráda připravuji program. Člověk musí mít nejen vědomosti, ale musí je dokázat i předat. Každý to nezvládne, ale troufám si tvrdit, že já to umím. Proto jsem se rozhodla jít o level výš a z článků pokročit na kurz. Do klína mi sám nespadl, shánění pořadatele, který by akci zaštítil, nebylo jednoduché.

Nakonec se podařilo a můj velký sen by se mohl splnit. Ale musí se přihlásit alespoň pět zájemců, aby DDM Junior kurz otevřel. Jsem přesvědčená, že v Brně je lidí, kteří by měli zájem, určitě víc než pět. Budu vám vděčná, když budete článek sdílet, aby se o této možnosti dozvěděli.

Díky.

Podrobnosti o srpnovém kurzu tvůrčího psaní najdete zde.